• Quality Services


    Inalta calitate a serviciilor noastre se datoreaza echipei operationale a carei menire este gasirea solutiilor ideale de transport care sa vina in intampinarea cererilor dvs. Echipa noastra, bine instruita si extrem de ferma, poate sa rezolve cu usurinta orice greutati intampinati, fara a avea nici o problema de comunicare: noi vorbim limba dvs.

    Va putem oferi solutii pentru orice fel de transport ati avea de efectuat - camioane complete sau loturi partiale de marfa, FCL, LCL - in intreaga lume. Pe langa serviciile obisnuite de transport va putem oferi : livrari expres si organizare de grupaje.

  • Despre noi


    Hermes Forwards SRL. este o companie de speditie si transport cu sediul in Romania.

    Echipa noastra de 21 agenti are o experienta vasta si recunoscuta in domeniul transporturilor in Romania cat si in Europa. (experienta cumulata a echipei depaseste 150 de ani).

    Birourile noastre de vanzari sunt locate in Bucuresti, Timisoara,Deva si Miercurea-Ciuc.

    Am dezvoltat o retea de transportatori de incredere, flotele lor insumand un numar de 600 de camioane.

    Portofoliul nostru de clienti include atat companii multinationale cat si intreprideri mici si mijlocii de pe tot teritoriul Europei.

  • Evenimente

  • Servicii


    Indiferent de locatia dumneavoastra, HERMES FORWARDS va poate organiza transportul, oriunde pe teritoriul Romaniei sau Europei:

    • Pe teritoriul Uniunii Europene (inclusiv Elvetia si Norvegia)
    • Transport domestic
    • Import / export catre si din Romania
    • Import / export catre si din Turcia si Orientul Mijlociu
    • Intre doua sau mai multe tari Europene


    Echipamente standard, mega, cu temperatura controlata sau echipamente agabaritice


    Prin intermediul partenerilor nostri din domeniu, va putem oferi servicii complete de transport si logistica:
    • Transporturi LTL
    • Grupaje
    • Depozitare si distributie

  • Cariere


    Hermes Forwards este in cautare de oameni care vor sa se afirme si sa se dezvolte profesional intr-o companie in plina ascensiune care se bucura de un real succes in domeniul transporturilor internationale.

    Daca sunteti in cautarea unui post care sa va solicite la maxim într-un mod placut, a unei echipe libere de profesionisti, atunci ar trebui sa descoperiti posturile vacante la Hermes Forwards. Daca sunteti experimentat cu modul de lucru într-o companie sau sunteti un proaspat absolvent care este dornic sa invete ce se ascunde in spatele industriei transporturilor, sau pur si simplu sunteti in cautare de noi oportunitati, va invitam sa aplicati la unul din posturile oferite de compania noastra.

  • Echipa

    Business development

    Dana Dumitru
    Business Development
    Tel: 0374301202 - Fax: 0374301201
    dana.dumitru@hermesforwards.com

    Csaba Torok
    Operational Excellence, Commodity Trading
    Tel: 0374301210 - Fax: 0374301226
    csaba.torok@hermesforwards.com

    Accounting

    Irina Dobritoi
    Accounting
    Tel: 0374301207 - Fax: 0374301225
    irina.dobritoi@hermesforwards.com

    Branches

    Mihaly Natalia
    Branch Manager, Miercurea Ciuc
    Tel: +40 756 139 740
    natalia.mihaly@hermesforwards.com

    Eross Imola
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 738
    imola.eross@hermesforwards.com

    Bara Zoltan Laszlo
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 749
    zoltanlaszlo.bara@hermesforwards.com

    Biro Csaba
    Senior Forwarder
    Tel: +40 724 334 951
    csaba.biro@hermesforwards.com

    Andras Endre
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 730
    endre.andras@hermesforwards.com

    Forro Istvan Antal
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 746
    istvan.forro@hermesforwards.com

    Gyorgy T Attila
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 736
    attila.gyorgy@hermesforwards.com

    Ovidiu Iacob
    Branch Manager, Deva
    Tel: +40 756 139 720
    ovidiu.iacob@hermesforwards.com

    Bianca Iordate
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 733
    bianca.iordate@hermsforwards.com

    Indrei Florin Claudiu
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 734
    claudiu.indrei@hermesforwards.com

    Alin Iuga
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 728
    alin.iuga@hermesforwards.com

    Daniela Aron
    Branch Manager, Bucharest 2
    Tel: +40 756 139 750
    daniela.aron@hermesforwards.com

    Adriana Vidrascu
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 723
    adriana.vidrascu@hermesforwards.com

    Alexandru Dragomirescu
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 737
    alex.dragomirescu@hermesforwards.com

    Cristian Dirica
    Forwarder
    Tel: +40 724 334 943
    cristian.dirica@hermesforwards.com

    Cosmin Rusu
    Senior Forwarder
    Tel: +40 724 334 945
    cosmin.rusu@hermesforwards.com

    Constantin Dinu
    Branch Manager, Bucharest 1
    Tel: +40 756 139 725
    constantin.dinu@hermesforwards.com

    Alexandra Papa
    Senior Forwarder
    Tel: +40 756 139 732
    alexandra.papa@hermesforwards.com

    Ileana Cojocaru
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 718
    ileana.cojocaru@hermesforwards.com

    Razvan Ionescu
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 731
    razvan.ionescu@hermesforwards.com

    Andrei Mihalache
    Forwarder
    Tel: +40 756 139 719
    andrei.mihalache@hermesforwards.com

  • Contact


    hermescaptha

    Hermes Forwards Ltd.

    Str. Straduintei nr 9.
    Bucuresti, Sector 4, 041778
    Tel: +40 (0)374 301 200


    Hermes Forwards Ltd.

    Bulevardul Timisoara, Nr. 92
    Bucuresti, Sector 6, 061334
    Tel: +40 (0)374 301 200


    Hermes Forwards Ltd. - Timisoara

    Str. Vasile Loichita, Nr. 1/3, Et. 4, Ap. 36
    Timis County, Timisoara, 300633
    Tel: +40 (0)374 301 214


    Hermes Forwards Ltd. - Deva

    Str. 22Decembrie, Nr. 37A, Et. 4, Ap. 424
    Hunedoara County, Deva, 330166
    Tel: +40 (0)374 301 209


    Hermes Forwards Ltd. - M. Ciuc

    Str. Petofi Sandor. Nr. 7,
    Harghita County, M. Ciuc, 530210
    Tel: +40 (0)374 301 210
    Adresa corespondenţă